Piaszczyste plaże, piękne widoki i liczne atrakcje - gdzie spędzić udane wakacje za rozsądne pieniądze?

23.08.2018 10:11
Tunezja

Tunezja (materiały prasowe Sun&Fun)

Wakacje w pełni a ty wciąż nie zdecydowałaś, gdzie wybierzesz się w tym roku na urlop? W tym kraju pobyt jest atrakcyjny cenowo, ale można wypoczywać w wysokim standardzie i z licznymi atrakcjami. Poznaj Tunezję, jakiej nie znałaś!

TUNEZJA

Marzysz o długich, piaszczystych plażach, pięknej pogodzie i kryształowej wodzie w lazurowym kolorze? To wszystko znajdziesz w Tunezji, która wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje. Położona nad Morzem Śródziemnym, ale już na innym kontynencie, oddalona jest od Polski tylko o trzy godziny lotu. Tunezja ma niezwykle ciekawą i bogatą kulturę oraz niesamowitą przyrodę. Są tu gaje oliwne, palmy daktylowe, cyprysy i eukaliptusy, a z drugiej strony pustynie ciągnące się aż po horyzont z zielonymi oazami i wioskami berberyjskimi.

Wspaniale jest przespacerować się po starożytnych miastach z barwnymi targowiskami i licznymi knajpkami, w których można spróbować lokalnych dań śródziemnomorskich. Stolicą Tunezji jest Tunis, nazywany często Paryżem Afryki Północnej. Miasto ma niepowtarzalny urok i liczne atrakcje na przykład Termy Antoniusza i stare miasto z charakterystycznym bazarem. Nie do przegapienia jest szykowna dzielnica Tunisu - Sidi Bou Said, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Tunezji, które rozpoznasz po biało-niebieskich budowlach podobnych do tych na Santorini.

Warto wybrać się do Tunezji również ze względu na przyjazną atmosferę tworzoną przez jej mieszkańców. Tunezyjskie hotele położone są wzdłuż plaż, ale można wypoczywać również nad basenami, które znajdują się przy każdym hotelu. Na miejscu czekają też animatorzy, którzy zorganizują wspólną zabawę. Niektóre obiekty dedykowane są rodzinom, inne tylko dorosłym - wybierz ten, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Warto zdecydować się również na opcję All-inclusive, aby móc w pełni korzystać z dań i napojów serwowanych w hotelu.

Wakacje w Tunezji nie nadwyrężają budżetu, ale nie brakuje tu atrakcji, które zapamiętasz na całe życie. Możesz dodatkowo wykupić dwudniową podróż na Saharę, zwiedzanie Kairouan, rejs statkiem albo wyprawę do parku zoologicznego. Oprócz Tunezji kontynentalnej, warto rozważyć również wyspę Djerba - jest to nowość, która szybko stała się hitem!  

*Artykuł powstał we współpracy z Sun&Fun i Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki