Wygodne i praktyczne spodnie, które warto mieć w szafie [Stylizacje]

KS
11.01.2018 10:30
Wygodne i praktyczne spodnie

Wygodne i praktyczne spodnie (fot. zalando)

Spodnie nie są zarezerwowane jedynie dla młodych i szczuplutkich dziewcząt. Również dojrzałe, świadome mocnych stron swojej urody panie będą wyglądały w nich doskonale, o ile dobiorą właściwy fason. Podpowiadamy, jak stworzyć ciekawe zestawy ze spodniami i jakie modele wybierać.

Uniwersalne czarne spodnie

Zawsze warto mieć w swojej szafie czarne, proste spodnie, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas ważniejszych wyjść. Najbardziej uniwersalne będą te o prostym fasonie, z równą nogawką, najlepiej prasowaną w kant. Dobra długość to taka, która kończy się w okolicy kostek lub zakrywa obcasy butów - te drugie zdecydowanie lepiej wydłużą nogi. 

Uniwersalne czarne spodnieUniwersalne czarne spodnie kolaż redakcja, materiały partnerów

Jakie jeansy po 40-tce?

Jeansy doskonale pasują kobietom niezależnie od wieku, ale dojrzałe panie powinny zdecydowanie zrezygnować z biodrówek oraz modeli z różnego typu ozdobnikami - przedarciami, haftami czy cekinami. Nie dodają one klasy i będą podkreślać twój wiek. Zamiast nich proponujemy gładkie jeansy o prostej lub lekko rozszerzającej się nogawce. Modele z grubszego materiału będą bardziej trwałe, ale ze z dodatkiem streczu - wygodniejsze. 

Jakie jeansy po 40-tce?Jakie jeansy po 40-tce? kolaż redakcja, materiały partnerów

Luźne spodnie materiałowe

Luźne, wygodne spodnie na co dzień to nasza ostatnia propozycja. Nie musisz się ograniczać do ciemnych kolorów, ponieważ również jasne szarości, beże, biel a nawet pastele mogą wyglądać doskonale, nawet w przypadku dojrzałych kobiet. Dobrze sprawdzą się spodnie w gumkę czy wiązane, które są niezwykle wygodne. Takie spodnie możesz nosić po domu, ale większość modeli jest na tyle ładna, że bez trudu stworzysz z nimi luźną, wyjściową kreację. 

Luźne spodnie materiałoweLuźne spodnie materiałowe kolaż redakcja, materiały partnerów

Wybierając spodnie dla siebie, przede wszystkim weź pod uwagę modne i słabsze strony swojej sylwetki. Jeżeli masz np. spory biust i szerokie ramiona, to jasne spodnie zrównoważą nieco proporcje sylwetki. Modele z podwyższonym stanem wysmuklą talię, zaś nogawki o prostym kroju - wydłużą nogi.