5 rzeczy, których nie można trzymać na blacie w łazience

ag
14.11.2017 15:12
Łazienka

Łazienka (Zdjęcie ilustracyjne PublicDomainPictures/Pixabay)

Zobacz jakich rzeczy nie powinnaś trzymać w łazience, albo jak je w niej zabezpieczyć.

W każdej łazience jest wilgotno i pojawiają się skoki temperatur. To nieocknione przez ciepłe kąpiele i prysznice, które bierzemy czasem nawet kilka razy dziennie. Okazuje się, że takie rzeczy jak szczoteczki do zębów, maszynki do golenia czy kosmetyki nie powinny znajdować się w łazience. Podpowiadamy, gdzie je umieścić i jak o nie dbać. 

1. Szczoteczki do zębów

W większości łazienek szczoteczki do zębów znajdują się na umywalce. Nie jest to dla nich odpowiednie miejsce, zwłaszcza, jeśli łazienka jest łączona z toaletą. Dlaczego? Bo podczas spuszczania wody unosi się delikatna mgiełka, w której są też bakterie. To dlatego tak ważne jest opuszczanie klapy sedesu przed spuszczeniem wody. Najlepiej więc jeśli po umyciu zębów wysuszymy delikatnie szczoteczkę ręcznikiem papierowym (w wilgotnej również mnożą się bakterie) i odstawimy ja do specjalnego pojemnika, w którym szczoteczka nie będzie stykała się z powierzchnią umywalki, ani szczoteczkami innych domowników. Idealnie jeśli szczoteczka trafi do zamykanej szafki. 

2. Maszynka do golenia

Maszynki do golenia pozostawione w łazience, gdzie jest duża wilgotność szybko rdzewieją i stają się tępe. To dlatego tak ważne jest, by po goleniu dokładnie opłukać maszynkę i wyczyścić ją z pozostałych włoków (naskórek i włoski na maszynce to idealne siedlisko dla bakterii). Nie trzymajmy ich więc w łazience (chyba, że w zamkniętej szafce), a już z pewnością nie na zlewie, wannie, czy pod prysznicem. 

3. Kosmetyki i lakiery do paznokci

Kolorowe kosmetyki takie jak pudry, róże, cienie itp. nie mogą mieć styczności z wilgotnością i wysokimi temperaturami. Oprócz tego, że w takich warunkach zmienia się ich konsystencja, stają się mniej trwałe. Najlepiej trzymać je więc w zamkniętych kosmetyczkach, w szufladach szafki. Idealnym rozwiązaniem byłaby toaletka w sypialni.

Podobnie powinnyśmy trzymać lakiery do paznokci, ponieważ te źle reagują na skoki temperatury i jasne światło.

4. Perfumy

Perfumy również nie lubią światła i wysokich temperatur. Powinnaś je więc trzymać w szufladach albo zakrytych półkach. Polecamy szufladę z bielizną, dzięki temu nigdy nie zapomnisz się spryskać, a twoje ubrania będą cudownie pachniała.

5. Leki

Leki powinny być trzymane w suchym i ciemnym miejscu. W wilgotnych miejscach mogą puchnąć, a przez to stają się mniej skuteczne. Warto więc dla nich wygospodarować osobną szafkę. Może być w kuchni albo przedpokoju. Ważne, by było to suche i chłodne miejsce. 

Przypomniało nam się coś innego. Niedrogie dodatki, które ułatwią życie każdej perfekcyjnej pani domu. Masz je w swojej kuchni? Kliknij TUTAJ i zobacz. 

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek fot.Facebook/TVN

MottoMotto autor: Niezwykle