Uwielbiasz ubrania w kwiaty? Sprawdziliśmy, co ich rodzaj mówi o Tobie

ARG
02.08.2017 13:55
Kolaż

Kolaż (fot. materiały partnera)

Nosisz często kwiatowe wzory? Warto sprawdzić co tak naprawdę znaczą

Mowa kwiatów jest kopalnią znaków i sensów, każdy z nich ma swoje unikalne znaczenie. Często jednak nie zwracamy uwagę na to, że motywy kwiatowe pojawiają się na naszych ubraniach. Co mówią one o naszej osobowości? Przygotowaliśmy dla was zestawienie najpopularniejszych kwiatowych motywów obecnych na letnich ubraniach. 

Różowe róże

Różowe róże są symbolem sympatii bądź nieśmiałego uczucia. Często wręczają je osoby, które nie chcą deklarować miłości, ale żywią sympatię, lub nawet coś więcej do obdarowywanego. Dlatego stały się symbolem subtelności. Noszą je kobiety delikatne, o romantycznym usposobieniu, życzliwe wobec świata. Kochają przyrodę, a szczególnie zwierzęta, niestety bardzo łatwo je zranić. Otoczenie kocha je za subtelność. 

KolażKolaż fot. materiały partnera

Kliknij w zdjęcie produktu, aby poznać cenę:

Czerwone róże

Czerwona róża jest symbolem miłości, jednak nie tylko. Ciemna czerwień nawiązuje do erotyki i żądzy. Kolor ten może oznaczać także namiętność i tęsknotę. Najchętniej wybierają je odważne osoby o artystycznej duszy, które są pełne emocji i łatwo wpadają w złość, ale wolno się zakochują. Jeśli jednak już zapałają uczuciem, trwa ono naprawdę długo, jest bardzo mocne i pełne pasji. 

KolażKolaż fot. materiały prasowe

Kliknij w zdjęcie produktu, aby poznać cenę:

Maki

Maki przez wieki z powodu szybkiego przekwitania i opadania płatków często łączony był z symboliką życia i śmierci. 

Dlatego jako kwiat związany z zaświatami był popularnym środkiem chroniącym przed złymi mocami. Rozsypywano go przed wejściem domu, bo wierzono, że chroni to przed nieszczęściem. Dlatego mak jest kwiatem osób, które cieszą się szczęściem i powodzeniem. Kobiety, które go noszą są silne i zdecydowane, choć mają też delikatniejszą stronę - kochają piękno, naturę oraz sztukę. 

KolażKolaż materiłąy partnera

Kliknij w zdjęcie produktu, aby poznać cenę:

Piwonie

Piwonie nazywane są kwiatami królewskimi, bo obok róży i lilii zajmowały z jedno z głównych miejsc w monarszych ogrodach. Działo się to nie bez przyczyny,  oznaczają one bowiem  bogactwo, zdrowie i radość. Poprzez swoje królewskie konotacje kwiaty te utożsamiane są z najwyższą elegancją oraz pięknem.Noszą go osoby obyte, eleganckie i dbające o wygląd. Kolor różowy oznacza zacieśnianie relacji pomiędzy bliskimi, dlatego chętnie wybiorą go ciepłe i rodzinne osoby.

KolażKolaż fot. materiały partnera

Kliknij w zdjęcie produktu, aby poznać cenę: