Pogoda na wtorek. Czeka nas ochłodzenie. Czy to już koniec lata?

Pogoda. Burze

Pogoda. Burze (Fot. Krzysztof Szatkowski / AG)

Dziś będzie zdecydowanie chłodniej niż w ciągu ostatnich dni. W kilku miejscach temperatura nie przekroczy 20 st. C. Na południu kraju mogą wystąpić burze z gradem.

Najchłodniej będzie na północy i północnym-wschodzie. Temperatury tam nie przekroczą nawet 20 st. C.  Taki stan rzeczy najbardziej widoczny będzie w Dziwnowie, Gdańsku, a także w Suwałkach.

W reszcie kraju pogodnie, najcieplej w woj. Wielkopolskim (25 st. w Poznaniu) i w Łódzkiem, a także w okolicach Zamościa.

Najmniejsze zachmurzenie będzie na północnym-wschodzie. Mieszkańcy na zachodzie kraju muszą spodziewać się sporych chmur.

W południowej części kraju można spodziewać się burz z gradem, w związku z warunkami pogodowymi IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla czterech województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Podczas burz może spaść od 15 do 25 milimetrów deszczu, a porywy wiatru mają osiągnąć do 60 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad.

Przypomniało nam się coś innego. Zbierasz plastikowe nakrętki dla potrzebujących? Wiemy, co się z nimi dzieje. Kliknij TUTAJ i zobacz.

Po co zbieramy plastikowe nakrętki?Po co zbieramy plastikowe nakrętki? Gazeta.pl

MottoMotto autor: Niezwykle