Od grupy krwi zależy, czy gryzą Cię komary. Zobacz, czy jesteś dla nich smaczny

Komar

Komar (fot.Wikipedia)

Jest jedna rzecz, której w wiośnie nie jesteśmy w stanie polubić - komary. te dokuczliwe owady są niemal wszędzie i niemal zawsze, prawie dla każdego, stanowią prawdziwych wrogów.

Ukąszenia są nieprzyjemne i bolesne, więc ludzie usilnie próbują walczyć z małymi krwiopijcami i wyszukują co lepszych sposobów na pozbycie się natrętów.

Ludzie wysyłają komarom sygnał o grupie krwi

Tymczasem okazuje się, że to, jak często padamy ofiarą komarów, zależy od naszej grupy krwi. Tak przynajmniej twierdzi Prof. Jonathan Day - entomolog z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie. Jego zdaniem aż 85 procent ludzi wydziela sygnał chemiczny z zakodowaną grupą krwi, czytelny dla komarów.

Osoby, które wysyłają sygnał owadom, posiadają konkretne grupy krwi i to właśnie one padają najczęściej ofiarami komarzyc. Kto jest zatem najbardziej narażony?
Grupy krwi najsmaczniejsze dla komarów

Najbardziej podatne na ukąszenia komarów są osoby z grupą krwi ''0''. Te, kąsane są przez owady aż dwa razy szybciej, niż ludzie o grupie krwi ''A''. Między nimi plasują się posiadacze grupy ''B''.

Za największych szczęściarzy mogą uważać się osoby, których organizmy nie wytwarzają czytelnego dla komarów sygnału o grupie krwi. Nie są one bowiem namierzane przez owady jako te najsmaczniejsze, więc rzadziej zdarzają im się ugryzienia.

Dlaczego gryzą nas komary?

Nie tylko grupa krwi warunkuje to, czy często padamy ofiarą komarów. Szczególnie narażone na ukąszenia są osoby... spocone. W pocie bowiem zawarty jest między innymi kwas mlekowy, w którym wyjątkowo lubują się te owady.

Na ugryzienia uważać powinny także kobiety w ciąży i osoby pijące alkohol. Te narażone są na atak przez podwyższenie temperatury ciała. W ciąży i po alkoholu wydychamy bowiem więcej przyciągającego komary dwutlenku węgla.

Przypomniało mi się coś innego. Ludzie są oburzeni tym, jak biskup ochrzcił chłopca. Dzieci w kościele się wystraszyły. KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!

MottoMotto autor: Niezwykle