Odstraszysz komary za pomocą słoika. Wystarczy wrzucić składniki, które masz w lodówce

Motto

Motto (autor: Niezwykle)

Komary można skutecznie odstraszyć domowymi sposobami. Jednym z nich są piękne lampiony z olejkiem eukaliptusowym.

Przyszła wiosna, a wraz z nią komary. Każdy, kto miał z nimi kiedyś do czynienia, doskonale wie, jak bardzo bywają uciążliwe.

Ludzie zachodzą w głowę, jak pozbyć się natrętnych owadów, kupują chemiczne odstraszacze i kosmetyki, a nie wiedzą, że równie skuteczną mieszankę mogą wykonać sami w domu.

Koszt przedsięwzięcia jest niewielki, a skuteczność bardzo wysoka. Wystarczy że zmieszamy kilka podstawowych składników i umieścimy je w słoiku, a otrzymamy ładny i pachnący (choć nieprzyjemny dla komarów) lampion. Zatem? Do dzieła!

Przeczytaj też: Co zrobić, gdy ukąsi Cię owad? To najlepsze sposoby na złagodzenie bólu

Czego potrzebujesz?

Przygotuj:

1 cytrynę
1 limonkę
liście mięty i rozmarynu
wodę
olejek eukaliptusa cytrynowego* - 7-10 kropli
słoik
pływające świeczki

*Olejek eukaliptusa kosztuje około 10 złotych i można kupić go w niektórych aptekach oraz w sklepach zielarskich i oczywiście przez internet.

Jak wykonać lampion?

Przygotuj czysty słoik i wypełnij go liśćmi mięty i rozmarynu oraz kawałkami cytrusów. Wszystko zalej wodą i dodaj olejek. Na wierzchu umieść pływającą świeczkę i... gotowe!

Co jest sekretem lampionu?

Jak działać ma lampion? Tu musimy się przyznać do małego oszustwa. Sekret tkwi bowiem w olejku eukaliptusowym, którego boją się komary.

A skoro wystarczy kilka kropli, by je skutecznie odstraszyć, po co robić lampion? Choćby po to, by postawić na półce, stole, w altance czy na balkonie piękną i oryginalną ozdobę. Ktoś się skusi?

 

Przypomniało mi się coś innego. Nie zauważyli, co leży na kanapie, gdy ogłaszali swoje zaręczyny. Ludzie szybko się zorientowali. KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!