Suknia ślubna księżnej Diany skrywała sekret. Twórczyni kreacji wyznała: Omal nie dostałam zawału, gdy to zobaczyłam

Księżna Diana i książę Karol

Księżna Diana i książę Karol (Fot. Diana, Princess of Wales 1961-1997/Facebeook)

Projektantka sukni księżnej Diany po latach wyznała tajemnicą związana z pamiętną kreacją. Okazało się, że w dniu ślubu nie wyglądała tak, jak powinna.

Księżna Diana, mimo że od jej śmierci upłynęło już 21 la, nadal pozostaje niekwestionowaną ikoną mody. Pełna klasy i elegancji zawsze i wszędzie prezentowała się nienagannie. Do historii mody przeszła jej suknia ślubna, na której po dziś dzień wzorują się współczesne projektantki. 

Suknia Diany to prawdziwe dzieło sztuki - kreacja, do której ręcznie przyszywano każdą z 10 tysięcy pereł. Autorami sukni było małżeństwo projektantów Elizabeth i David Emanuel. Tę suknię nie bez przyczyny uznają za swoje najwybitniejsze dzieło. 

Jednak dopiero teraz po wielu latach projektantka Elizabeth wyznała prawdę o sukni. Suknia została uszyta z materiału, który niesamowicie się gniecie. Projektanci nie przewidzieli tego faktu, tzn. wiedzieli, że suknia może lekko się pognieść, ale nie byli świadomi, że aż tak bardzo. 

Elizabeth Emanuel wyznała:

Wiedzieliśmy, że odrobinę się wygniecie, ale gdy przyjechała do St Paul’s i wysiadła, a ja zobaczyłam ten wymięty materiał, myślałam, że zemdleję. Byłam przerażona, naprawdę, bo sukienka była cała wygnieciona. O wiele bardziej niż sądziliśmy

I faktycznie, suknia tren były bardzo wygniecione. Ale czy zwróciłyście na to wcześniej uwagę? My przyznamy się szczerze, że nie. Suknia jest tak piękna, że nawet przez myśl nam przeszło, żeby doszukiwać się w niej jakiś usterek.

A wym co o tym wszystkim myślicie? Podoba Wam się suknia? 

Przypomniało nam się coś innego. Księżna Diana szła do ślubu w wyjątkowych butach. Tylko dwie osoby znały ich sekret. Kliknij TUTAJ i zobacz.

MottoMotto autor: Niezwykle