Te wszystkie kolory zaraz znikną. Iluzja z łatwością oszuka Twój mózg

Iluzja optyczna sprawi, że przestaniesz widzieć kolory

Iluzja optyczna sprawi, że przestaniesz widzieć kolory (Mind Oddities | Youtube | (kadr))

To nieprawdopodobne, jak łatwo oszukać ludzki mózg. Wystarczy użyć odpowiednich kolorów, a nasze myślenie automatycznie pobiegnie błędnym torem. Ta iluzja optyczna, to idealny przykład takiego zjawiska.

Skup swój wzrok na środku poniższego obrazu. Patrz na niego nieprzerywanie przez 30 sekund, a wszystkie kolory, które teraz widzisz wyraźnie - znikną! 

Iluzja optyczna sprawia, że kolory na obrazie znikająIluzja optyczna sprawia, że kolory na obrazie znikają Mind Oddities | Youtube | (kadr)

Większość osób zauważy działanie iluzji jeszcze przed upływem 30 sekund, ale są i tacy, którzy na efekt będą musieli poczekać chwilę dłużej. Jedno jest pewne, przy odpowiednim skupieniu kolorowe plamy wyparują po kolei, aż obraz stanie się całkowicie szary.

Pierwsze zaczną znikać purpurowe i czerwone barwy. Następny kolor, którego zabraknie to pomarańczowy i zielony. Najdłużej w zasięgu naszego wzroku pozostanie niebieski, jednak wkrótce i jego miejsce zajmie szarość.

Jeśli w trakcie eksperymentu kolory, które już zniknęły zaczną się z powrotem pojawiać przed Twoimi oczami, skup się jeszcze mocniej na centralnym punkcie grafiki. Wtedy poczujesz prawdziwą władzę nad kolorami!

Ale to jeszcze nie koniec ''magii''. Gdy wszystkie barwy znikną wystarczy, że zamrugasz, a powrócą na swoje miejsce.

Jak to możliwe, że kolory znikają na Twoich oczach? Wszystko przez tzw. efekt Troxlera, który działa, gdy skupimy swoją uwagę na jednym punkcie leżącym naprzeciwko nas. Wówczas wszystko, co znajduje się poza centrum naszej uwagi, zaczyna się rozmywać.

 

Przypomniało nam się coś innego. Iluzja optyczna, która przeraża. Zobaczcie, co się dzieje, jeśli zaczniecie patrzeć na ten krzyżyk. Kliknij TUTAJ i zobacz.

IluzjaIluzja Iluzja optyczna zniekształcająca twarze. (Fot. Youtube/TangenCognitionLab)

MottoMotto autor: Niezwykle