Masz migrenę, a leki nie działają? Żeby złagodzić ból wystarczy sól

Sól

Sól (Zdjęcie ilustracyjne onefax/Pixabay)

Sol zwłaszcza ta himalajska ma niesamowite działanie. Pomaga w walce z migreną. Pokazujemy dwa sposoby, jak ją wykorzystać.

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył migreny, wie jak trudne i męczące bywa to doświadczenie. Ten ostry ból głowy, często połączony z mdłościami, zawrotami głowy, barkiem koncentracji, może trwać nieprzerwanie nawet do 48 godzin. 

Bywa, że środki przeciwbólowe nie radzą sobie z migreną. Co w takim przypadku robić? Mamy dla Was sprawdzoną, metodę, ale zastrzegamy, że nie została ona zatwierdzona przez lekarzy czy firmy farmaceutyczne. Ten sposób stosowały jeszcze nasze babcie. 

Okazuje się, że w walce z migrenami niezastąpiona jest sól. Najlepiej jeśli będzie ona jak najczystsza, dlatego my polecamy tę himalajską. 

Sól można tu wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszym z nich są okłady z prażonej soli. Wystarczy, że rozgrzejesz suchą patelnię i wysypiesz na nią gruboziarnistą sól. Należy ją tak długo prażyć, aż ziarenka staną się ciepłe. Teraz ostrożnie przesyp sól do bawełnianego woreczka, abo zwykłej skarpety. Taki kompres delikatnie przykładaj do czoła. Migrena powinna ustąpić po kilkunastu minutach trzymania kompresu. Dobra wiadomość jest taka, że tak przygotowany kompres pomaga też w walce z bólem zatok, zapaleniem ucha czy bólami szyi, pleców oraz krzyża.

Drugim, równie skutecznym, sposobem jest mikstura na bazie soli i cytryny. Żeby ją przygotować potrzebujesz: 

  • szklankę przegotowanej wody
  • sok z jednej cytryny 
  • łyżeczką soli himalajskiej

Rozpuść sól w wodzie, dodaj do niej sok z cytryny i wypij. Ból powinien minąć.

Oczywiście jeśli często zdarzają Ci się migreny nie ignoruj tego. Być może twój organizm daje ci jakiejś sygnały. Skonsultuj się więc z lekarzem. 

Przypomniało nam się coś innego. Wysypała na kawałek folii aluminiowej odrobinę soli. Wszystko po to, żeby... Kliknij TUTAJ i zobacz.

Wysypała na folię aluminiową odrobinę soliWysypała na folię aluminiową odrobinę soli Fot. Myk gazeta.pl

MottoMotto autor: Niezwykle