Twoje dziecko poplamiło dywan albo panele? 'Receptę' masz już w garażu, ale jeszcze nie wiesz, że możesz jej użyć

Plamę na dywanie wyczyścisz WD-40

Plamę na dywanie wyczyścisz WD-40 (fot. Gazeta.pl)

Twoje dziecko poplamiło dywan albo panele? 'Receptę' masz już w garażu, ale jeszcze nie wiesz, że możesz jej użyć

WD-40 to popularny środek, którego wszechstronne zastosowania zna prawie każdy majsterkowicz. Okazuje się, że może być też bardzo przydatny w domu - m.in. świetnie odplamia dywany czy panele.

A to nie wszystkie zastosowania znanego wielu z nas WD-40, czyli popularnego i wielofunkcyjny środka, który potrafi wniknąć w prawie każdą szczelinę. Wiedzieliśmy, że ma wiele zastosowań przy majsterkowaniu, ale teraz stanął przed nami otworem świat mnóstwa nowych możliwości. To prawie jak magia

Nietypowe zastosowania WD-40
Ale to nie tylko czyste panele i brak kłopotliwych plam na dywanie, do którego trzeba było kupować specjalne proszki. WD-40 pomoże wam także zdjąć rdzę z metolowych przedmiotów, takich jak młotek, a nawet nożyczki. 

Dzięki temu specyfikowi można też z łatwością usunąć marker ze skórzanej tapicerki.

Pomoże też usunąć trudny do zlikwidowania brud spomiędzy kafelków. Dzięki WD_40 pozbędzicie się też tych denerwujących naklejek z różnych przedmiotów.

Można go nawet użyć jako rozpałki - wystarczy zmoczyć watę i nasączyć ją WD-40 - jest w dodatku wodoodporna. Choć akurat tutaj zalecamy dużą ostrożność.

Od tej pory żadna plama, którą zrobiło wasze dziecko na tapicerce kanapy albo na panelach nie będą wam straszne. Wystarczy, że sięgniecie po środek, który i tak pewnie macie już w domu.

Znajdziecie TO w prawie każdym garażu. A wiedzieliście, że możecie tym odplamić dywan?

Przypomniało mi się coś innego. Nie masz w kuchni oleju? Możesz użyć piasku! Tak się smaży potrawy bez tłuszczu. KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!

MottoMotto autor: Niezwykle