10-letni Krzyś przechodził przez pasy. Był w połowie, gdy usłyszał trąbienie. Ledwo udało mu się uciec

Krzyś w ostatniej chwili uniknął wypadku

Krzyś w ostatniej chwili uniknął wypadku (Maciej Rejment | Youtube | (kadr))

Gdy 10-letni Krzyś przechodził przez przejście na ulicy Dworcowej w Szubinie, niespodziewanie drogę zajechało mu auto. Kierowca sam zgłosił się na policji i poddał karze.

W małej miejscowości Szubin pod Bydgoszczą o mały włos nie doszło do tragedii. 4 stycznia 10-letni Krzyś wracał ze szkoły do domu znajomą trasą. Placówka znajduje się blisko miejsca zamieszkania chłopca, dlatego ma zawsze do pokonania tylko jedno przejście dla pieszych na ulicy Dworcowej. Niestety nawet tyle wystarczy, aby doszło do wypadku.

Gdy 10-latek podszedł do pasów, kierowca po jego lewej stronie zatrzymał się, aby ustąpić mu pierwszeństwa. Zwolnił także samochód nadjeżdżający z prawej strony. Chłopiec pewnie wszedł na jezdnię. Nie spodziewał się, że zza auta, które się zatrzymało, wyjedzie kolejne. 

Kiedy byłem w połowie pasów, jakieś auto zaczęło na mnie trąbić. Samochód jechał prosto na mnie - relacjonuje zdenerwowany Krzyś.

Chłopak zareagował natychmiast. Usłyszał klakson auta i odskoczył od nadjeżdżającego pojazdu. Dzięki temu uniknął zderzenia, które mogło skończyć się tragicznie.

Przerażony chłopiec wrócił do domu i opowiedział o sytuacji ojcu. Mężczyzna postanowił, że nie odpuści i znajdzie pirata drogowego.

Krzyś przyszedł do domu zapłakany i roztrzęsiony. Teraz za każdym razem, gdy wychodzi, boimy się czy wróci cały do domu - wyznaje w rozmowie dla Polsat News tata chłopca.

Pan Marek Świtała, ojciec Krzysia opublikował na swoim Facebooku apel dotyczący wydarzenia. Wyjaśnił w nim okoliczności zajścia, umieścił mapkę miejsca zdarzenia, a nawet stworzył własnoręczny rysunek, ilustrujący zachowanie nieodpowiedzialnego kierowcy. Jak podaje Polsat News, w poszukiwaniach pomógł mu lokalny portal internetowy.

Przypomniało mi się coś innego. Wbijała produkty na kasę, gdy przy taśmie pojawił się wyjątkowy klient. Żart mężczyzny zapamięta na długo . KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!

MottoMotto autor: Niezwykle