Ile powinnaś dać księdzu w kopercie po kolędzie? Kwoty są zaskakujące

Kolęda

Kolęda (fot.Flickr)

Stawki różnią się w zależności od regionu.

W okresie przedświątecznym zaczynają się wizyty duszpasterskie. Przygotowując się do przyjęcia księdza zadajesz sobie każdego roku to samo pytanie: Ile powinnam dać w kopercie?

Jak czytamy na Noizz.pl, w 2015 roku pracownicy Faktu zrobili wycieczkę po Polsce, by sprawdzić, ile Polacy dają pieniędzy księdzu podczas kolędy. Okazuje się, że średnio jest to 50 zł, jednak stawki różnią się w zależności od regionu. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego dają często 150 zł. Mniej hojni są mieszkańcy Wielkopolski i województwa Lubuskiego. Tam do koperty wkłada się średnio 20 zł.

W internecie użytkownicy przyznają najczęściej, że dają księdzu nie więcej niż 50 zł. Są też i tacy, którzy nie wręczają nic.

Pamiętaj, aby dać w kopercie tyle, ile uważasz za słuszne. Nie wręczaj kwoty, na którą Cię nie stać, tylko dlatego, że "tak wypada". W wizycie duszpasterskiej najważniejsza jest w końcu rozmowa i modlitwa.

Przypomniało mi się coś innego. M jak Miłość: Paweł zakocha się w Julii? "Będą pływać nago w jeziorze". KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!

MottoMotto autor: Niezwykle