Wysusz szybko pranie zimą. To sposób naszych babć

Pralka

Pralka (Zdjęcie ilustracyjne jarmoluk/Pixavbay)

Kiedy było ciepło i słonecznie ubrania najszybciej wysychały na dworze, powieszone na sznurku. Teraz każdy z nas suszy pranie na specjalnej suszarce, albo w suszarni. Co jednak zrobić kiedy w mieszkaniu jest mało miejsca, by suszyć ubrania albo chcemy, by było suche szybciej? Warto powrócić do dobrych sprawdzonych sposobów, o których wiedziały już nasze babcie. 

Jeśli bardzo zależy ci, by ulubiona bluzka szybko wyschła, jeszcze mokrą włóż do lnianego woreczka i schowaj do zamrażarki. Kiedy ją wyjmiesz będzie zimna, ale sucha. Wystarczy ją wtedy wyprasować. 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w waszych zamrażarkach jest mało miejsca i nie zmieści się tam kilka kilogramów prania. Metodę tę polecamy właśnie do specjalnych wypadków. Ale, ale... Już niedługo zaczną się przymrozki. Można więc pozostawić takie zapakowane w torbę foliową pranie na balkonie. Efekt będzie taki sam. 

Co zrobić, żeby ubrania służyły nam przez lata? Więcej porad znajdziecie TUTAJ. 

Uwaga nie polecamy tego sposobu do suszenia delikatnych tkanin np. koronek. Takie włókna mogą się połamać podczas suszenia na mrozie. Jednak jest to idealna metoda, by np. wysuszyć jeansy, które w domu na suszarce schłyby o wiele dłużej. 

Przypomniało nam się coś innego. Spryskała bluzkę wodą, a później włączyła suszarkę. W ten sposób pozbyła się zagnieceń. Kliknij TUTAJ i zobacz.

Spryskała bluzkę czystą wodą, a później...Spryskała bluzkę czystą wodą, a później... Fot. myk/ gazeta.pl

MottoMotto autor: Niezwykle