Używasz kostki rosołowej? Oto, jak wpływa to na Twoje zdrowie. "Już nigdy tego nie kupię"

Kostka rosołowa

Kostka rosołowa (fot.Facebook/Dietetyk Sandra Brodowicz)

Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ ma na zdrowie kostka rosołowa.

Rosół - jedna z najpopularniejszych i najsmaczniejszych polskich zup. Niestety dzisiaj coraz mniej osób samodzielnie robi wywar z warzyw i mięsa. Ogromnym pójściem na łatwiznę jest zakup kostki rosołowej. Jak się okazuje - także bardzo ryzykownym.

Czym jest kostka rosołowa?

Jest to mieszanina przeróżnych składników, która zamienia najzdrowsze danie w coś, co nigdy nie powinno trafić do ludzkiego organizmu. W jej skład wchodzą:

- sól
- tłuszcz roślinny utwardzony
- glutaminian sodu
- inozynian disodowy
- guanylan disodowy
- skrobia modyfikowana
- aromaty
- cukier
- ekstrakt drożdżowy
- dodatki takie jak pietruszka czy seler
- barwnik: karmel amoniakalny
- tłuszcz drobiowy

Co na to nasz organizm?

Regularne stosowanie kostek rosołowych przyczynia się do zwiększenia masy ciała, a także do powstawania poważnych chorób. Obecny w tym produkcie glutaminian sodu może spowodować nadmierną potliwość, kołatanie serca, migreny, problemy żołądkowe. Zdarza się, że jest też przyczyną zaburzeń hormonalnych.

Jak sama widzisz, kostka rosołowa nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Lepiej gotuj rosół tradycyjną metodą - umieszczając w garnku prawdziwe mięso :)

Taka zupa nie tylko będzie smaczniejsza ale i zdrowsza :)

Pozostając w temacie gotowania, mamy dla Ciebie znakomite, solidne garnki, które posłużą Ci przez długie lata :) Kliknij w poniższe zdjęcia i pozna cenę :)

Przypomniało mi się coś innego. Naukowcy odkryli szósty smak. Ci, którzy go wczuwają, szybciej tyją. KLIKNIJ TUTAJ i zobacz!

MottoMotto autor: Niezwykle