Porzucili kundelka na przystanku we Włocławku. Do obroży przyczepili karteczkę z wyjaśnieniem

Do porzuconego psa była dołączona karteczka

Do porzuconego psa była dołączona karteczka (Straż Miejska)

Haczi nie ma jeszcze roku, ale dużo już w swoim krótkim życiu przeszedł. W końcu został porzucony na przystanku we Włocławku. Na szyi miał napisaną odręcznie karteczkę.

Młody piesek, przywiązany do przystankowego słupka przy ulicy Przemysłowej we Włocławku, zwrócił uwagę przechodniów. Nikt po niego nie przychodził. Ludzie zawiadomili straż miejską. 

Strażnicy odwiązali kundelka. Przy jego obroży znaleźli napisaną odręcznie karteczkę o nietypowej treści:

Mam na imię Haczi i mam 10 miesięcy. Potrzebuję rodziny, ciepła. Problemy moje to: załatwiam się czasem w domu, bo moi właściciele nie dawali mi tego, co bym chciał, spacerów i jedzenia. Mieszkałem w bloku. Jestem wychowany z 4 dzieci. Nie gryzę, jestem łagodny dla wszystkich. Haczi.Kochamy Cię i przepraszamy

- napisano na karteczce. Strażnicy z Włocławka zawieźli pieska do schroniska. Na razie nie wiadomo, kto go porzucił, ale jest szansa, że szybko zostanie odnaleziony, bo straż miejska o całej sytuacji zawiadomiła policję.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku apeluje: "Szukamy nowego właściciela dla Hacziego! Podajcie dalej".

Mamy nadzieję, że Haczi szybko znajdzie nowy, kochający dom i odpowiedzialnych właścicieli. Bo przecież biorąc jakiegokolwiek zwierzaka najważniejsza jest odpowiedzialność. Pies, kot czy jakiekolwiek inne zwierzę to nie zabawka. Trzeba liczyć się, że posiadanie zwierzaka wiąże się z kosztami (jedzenie, szczepienia, odrobaczenia, kastracja/sterylizacja, ewentualne leczenie), a także z poświęceniem mu czasu i uwagi. Psy trzeba przecież regularnie wyprowadzać na spacery, a nie zapominajmy, że każde zwierzę potrzebuje też czułości i chwili zabawy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zwierzak w końcu urośnie. Uroczy szczeniaczek może wyrosnąć na dużego, masywnego psa. Również to powinniśmy brać pod uwagę, jeśli mieszkamy w bloku. Zwierzęta są wspaniałe, ale pamiętajmy, że biorąc je pod swój dach, stajemy się za nie odpowiedzialni. 

Pozostając w tematyce zwierząt. Mamy dla ciebie kapitalne gadżety z psimi i kocimi motywami. Żeby poznać cenę konkretnego artykułu, wystarczy w niego kliknąć.