Kobiecie brakuje pieniędzy na zakupy. Pomaga jej nieznajomy. To, co dzieje się potem... PŁACZĘ

Niezwykle.pl

Niezwykle.pl (Niezwykle.pl)

Podziel się tą historią!

Dirk-Oliver Lange, niemiecki autor książek, poszedł do sklepu, chciał zrobić szybkie zakupy. Tak zaczęła się historia, którą opisał i opublikował w internecie:

"Dzisiaj w supermarkecie chciałem kupić sobie kawę, miałem bardzo mało czasu. Przede mną stała starsza pani. Była skromnie, ale schludnie ubrana, a po jej twarzy widać było, że życie odcisnęło na niej swoje piętno. Jej zakupy mogły świadczyć o tym, że raczej jest osobą samotną. Chleb, mięso, karton mleka i czekolada. Nadeszła jej kolej.

"2,18 euro" - powiedziała kasjerka.

Starsza kobieta nie wyjęła portfela, ale sięgnęła do kieszeni po garść monet. Kasjerka i ludzie za mną przewrócili oczami. Wszyscy byli zniecierpliwieni. Kiedy pracownica sklepu dostała pieniądze, policzyła je.

"Brakuje jeszcze 51 centów" - powiedziała oschłym tonem.
"Nie mam" - odparła zawstydzona staruszka.

Heute im Supermarkt Ich wollte nur schnell Kaffee kaufen, da ich es leider versäumt hatte, mir rechtzeitig eine Reserve...

Posted by Dirk-Oliver Lange - Speaker & Autor on 4 września 2015

Kasjerka kazała jej zwrócić jeden z produktów. Kobieta nie wiedziała, co wybrać, walczyła sama ze sobą. W końcu sięgnęła po czekoladę. Patrzyłem na to z bolącym sercem. Dałem znać sprzedawczyni, ze zapłacę za zakupy. Dałem jej 50 euro z dopiskiem na kartce, że reszta ma trafić do starszej pani. Na szczęście kasjerka nie skomentowała tego i po prostu wydała kobiecie pieniądze, wraz z jej drobnymi.

"Dziękuję bardzo, wszystko się zgadza" - powiedziała.

Niezwykle.pl

Ludzie stojący za mną umilkli. Starsza kobieta ze łzami w oczach  odwróciła się do mnie.

"Jesteś dobrym człowiekiem, czy mogę uścisnąć Ci dłoń?" - zapytała.
"Byłbym zachwycony" - odpowiedziałem.

Potem spakowała swoje rzeczy i wyszła z supermarketu, ale nie zapomniała na mnie poczekać przy drzwiach. Uśmiechnęła się do mnie i podziękowała.

"Czy mogłaby zrobić Pani dla mnie przysługę" - zapytałem.
"Co takiego ja mogłabym zrobić dla Ciebie?" - spojrzała zdziwiona.

Poprosiłem ją, aby wróciła do sklepu i kupiła to na co ma ochotę. Uśmiechnęła się do mnie, skinęła głową i ponownie weszła do marketu. Wspaniałe uczucie!

Po powrocie do domu zrobiłem sobie kawę i rozmyślałem o naszym spotkaniu. Bardzo się cieszyłem, że wybrałem się do sklepu właśnie o tej porze. Zrobiłem dobry uczynek i czuję się z tym cudownie! Co za piękny dzień! Warto pomagać!

Ta historia przypomina nam inną, która doskonale pokazuje, że warto wierzyć w ludzi. Kiedy mama 5 dzieci trafiła do szpitala, z pomocą maluchom przyszli niespodziewani bohaterowie... KLIKNIJCIE TUTAJ żeby zobaczyć jedno zdjęcie, które poprawi Wam humor na cały dzień! Brawo!


Sprawdź, jak odporny jesteś na iluzję i potrafisz racjonalnie myśleć?

Która linia jest dłuższa?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Przygotowałyśmy specjalnie dla Was super galerię!

N